RSS
Ważne:
Lubuska Regionalna Organizacja Turystyczna "LOTUR" zaprasza do współpracy      Lubuska Regionalna Organizacja Turystyczna "LOTUR" zaprasza do współpracy      Lubuska Regionalna Organizacja Turystyczna "LOTUR" zaprasza do współpracy      Lubuska Regionalna Organizacja Turystyczna "LOTUR" zaprasza do współpracy     
Zarząd i komisje Statut Składki Deklaracja Członkowska Księga marki Patronat "LOTUR" Lotur plan pracy Walne zebrania sprawozdawcze Kontakt Formularz kontaktowy Lista członków LOTUR PRACA O członkach
Zawód Informator Turystyczny Zamówienia publiczne Targi turystyczne, konferencje Targi, konferencje, inne - zaprosili nas Piszą o nas Newsletter 2017 Newsletter Archiwum Wydawnictwa Partnerzy Turystyka Wspólna Sprawa Konkursy Turystyczne znaki drogowe Ankiety, badania Partnerstwo Odra
Informacje o województwie Regionalny Portal Turystyczny Telefony alarmowe Baza noclegowa Bankomaty w Lubuskim Warto zobaczyć Muzea, Skanseny i Izby Regionalne Szlaki turystyczne DLA KOLEKCJONERÓW REKORDÓW! Informacja Turystyczna Kalendarz imprez w regionie
Baza noclegowa w województwie lubuskim Produkty turystyczne Oferty turystyczne Nowe Zasady Certyfikacji IT Certyfikacja IT Lubuskie szlaki Nordic Walking Aktualne Lubuskie Punkty Informacji Turystycznej lubuskie Certyfikowane Produkty Turystyczne i Lubuskie Perły Turystyczne Marka Lubuskie Przewodnicy Biura Podróży Szlakiem krzyży pokutnych po obu stronach Odry Turystyka wodna Lokalne Organizacje Turystyczne Wyniki konkursów - Lubuskie Perły Turystyczne, Najlepszy Produkt Turystyczny

TURYSTYKA WODNA


 

„Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Polska (Województwo Lubuskie) – Brandenburgia 2007 – 2013, Fundusz Małych Projektów i projekty Sieciowe Euroregionu „Sprewa-Nysa-Bóbr” oraz budżetu państwa”.

„Pokonywać granice poprzez wspólne inwestowanie w przyszłość” / „Grenzen überwinden durch gemeinsame Investition in die Zukunft”.

 

 

zdobądź nowy zawód, ZAWÓD PAMIĄTKARZ


Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Tytuł projektu : Zawód Pamiątkarz  Nr Umowy UDA-POKL.08.01.01-08-110/10-00 

Mapy z atrakcjami lubuskiego 11.2019


Zapraszamy do zapoznania się z najnowszą mapą ścienną z atrakcjami województwa lubuskiego. To nasze kolejne wydawnictwo dofinansowane w ramach zadania publicznego ze środków województw lubuskiego- Urzędu Marszałkowskiego .

Orginał mapy do pozyskania w biurze LOTUR. Prosimy o informację per email lub tel. 

http://lotur.eu/news/show/1911

 

Gościniec "Agrotabera" Karczma Taberska

Autor: Administrator, dodano: 2012-10-30 11:07:40
Karczma Taberska znajduje się w miejscowości Janowiec położonej na południu województwa lubuskiego w powiecie zielonogórskim . Gościniec "AGROTABERA" oferuje turystom luksusową bazę noclegową urządzona w staropolskim stylu oraz imponuje wyrobem tradycyjnych potraw nie tylko polskich. Oryginalny kompleks zbudowany na styl prasłowiańskiej chaty rodem z Biskupina z każdym rokiem przyciąga coraz więcej turystów i przyjezdnych.

Pałac w Mierzęcinie

Autor: Administrator, dodano: 2012-10-30 10:44:35
Pałac Mierzęcin Wellness & Wine Resort to elegancki kompleks wypoczynkowy, w którym duch historii dyskretnie przeplata się z nowoczesnością. Położony w województwie lubuskim, w połowie drogi między Poznaniem a Szczecinem. Pałac otoczony jest malowniczymi parkami, lasami i jeziorami, które zachwycają niepowtarzalnym pięknem i pozwalają rozsmakować się w urokach każdej pory roku spędzanej w Mierzęcinie. Pałac wraz z folwarkiem jest trzecią największą w Polsce winnicą, winiarnią, stadniną koni oraz Grape Spa — oferuje gościom bogactwo możliwości spędzenia niezapomnianych chwil w miejscu pełnym uroku i wyjątkowej atmosfery. Interesujące propozycje dla siebie znajdą tu zarówno osoby lubiące aktywny wypoczynek, jak i ceniące spokój, rodziny z dziećmi czy klienci biznesowi.

Wojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji w Drzonkowie

Autor: Administrator, dodano: 2012-10-30 10:28:00
W ponad 25-letniej historii, Ośrodek kilkakrotnie zmieniał nazwę i właścicieli. W latach 1989-1995 funkcjonował jako Centralny Ośrodek Sportu w Warszawie oddział w Drzonkowie. Jednak w 1995r. COS zrezygnował z prowadzenia swej działalności na tutejszych obiektach. Wtedy to ówczesny Wojewoda Zielonogórski powołał Wojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji w Drzonkowie, działający na zasadach zakładu budżetowego. Uruchomiono wszystkie obiekty, są chętni do korzystania z nich. Można korzystać z jazd konnych, hali tenisowej, sportowej, basenu. Działa Hotel, restauracja i kawiarnia. Co roku w Drzonkowie odbywają się zawody rangi krajowej i międzynarodowej, m.in.: Mistrzostwa Polski w Pięcioboju Nowoczesnym, Międzynarodowe Mistrzostwa Juniorów w Pięcioboju Nowoczesnym, odbyły się również: Olimpiada Młodzieży w tenisie stołowym, szermierce, pływaniu czy Międzynarodowy Turniej Tenisa Stołowego.

Pałac Wiechlice LONG. INC. Zbigniew Czmuda

Autor: Administrator, dodano: 2012-10-29 12:46:09
Kompleks Pałacowy Wiechlice to miejsce z bogatą historią. Budowę Pałacu i części folwarku rodzina von Neumann zakończyła w 1795 roku, kontynuując rozbudowę w XIX wieku. Rezydowały tu wojska pruskie, carskie oraz francuskie z Napoleonem na czele.W okresie powojennym kompleks uległ całkowitej dewastacji. Przywracając go do świetności posługiwano się starymi technologiami, używając ekologicznych materiałów budowlanych. Dziś Pałac Wiechlice jest idealnym tłem firmowych eventów, konferencji, spotkań rodzinnych i przyjęć weselnych. W połączeniu klasycznej elegancji ze współczesnymi udogodnieniami, Pałac Wiechlice staje się przystanią dla szukających wypoczynku podróżników oraz ludzi biznesu.

Oddział Zielonogórski PTTK

Autor: Administrator, dodano: 2012-10-29 12:17:59
Oddział zielonogórskiego PTTK mieści się przy ul. Kupieckiej 17 w Zielonej Górze. Oddział PTTK jest terenową jednostką organizacyjną Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego, posiadająca osobowość prawną i własny statut, oparty na statucie PTTK. Tak jak ogólnopolskie PTTK oddział zajmuje się organizowaniem wycieczek krajowych dla grup zorganizowanych i indywidualnych oraz wydawaniem biuletynów i informatorów turystycznych. Zielonogórskie PTTK również kładzie duży nacisk na promocję Województwa Lubuskiego a przede wszystkim regionu zielonogórskiego.

Towarzystwo Przyjaciół Słońska

Autor: Administrator, dodano: 2012-10-29 12:09:57
Pomysł utworzenia TPS pojawił się w maju 2001, kiedy w Słońsku powstała pierwsza Wystawa Pamiątek Regionalnych. Jej organizatorzy wystąpili z inicjatywą założenia Towarzystwa Przyjaciół Słońska, z nadzieją, że stowarzyszeniu łatwiej będzie zorganizować w przyszłości prawdziwe muzeum. Wkrótce okazało się, że celów działania Towarzystwa jest znacznie więcej. Na pierwszym zebraniu członków - założycieli Towarzystwa w dniu 07.06.2001 r. uchwalony został statut, m.in. określający cele działania TPS. Do Celów towarzystwa m. in. należy: inicjowanie i wspieranie działań na rzecz ratowania i zachowania regionalnego dziedzictwa kulturowego ze szczególnym uwzględnieniem Słońska i okolic, przyczynianie się do podniesienia świadomości historycznej, kulturowej i ekologicznej społeczności lokalnej, integracja społeczności lokalnej wokół kultywowanych w Towarzystwie wyżej wymienionych wartości.

Zielonogórskie Stowarzyszenie Winiarskie

Autor: Administrator, dodano: 2012-10-29 12:03:08
Tradycje winiarskie, pszczelarskie i miodosytnicze na Ziemi Lubuskiej sięgają czasów średniowiecza. Kultywowane mniej lub bardziej intensywnie poprzez kolejne stulecia, dziś stają się ważnym elementem promocji turystycznej regionu. Dla mieszkańców i przyjezdnych najbardziej widoczne jest to podczas licznych odbywających się w ciągu roku lokalnych świąt wina i miodu, kiedy to można skosztować różnorodnych winnych i pszczelich specjałów oraz zapoznać się z dawnymi i współczesnymi metodami produkcji tych wyrobów.

Lokalna Grupa Działania "Fundacja Bory Dolnośląskie"

Autor: Administrator, dodano: 2012-10-29 11:08:24
Lokalna Grupa Działania „Fundacja Bory Dolnośląskie” jest członkiem wspierającym Lubuską Regionalną Organizację Turystyczną „Lotur”. Jej horyzont działań jest bardzo szeroko określony.Fundacja zajmuje się pozyskiwaniem środków na wspieranie drobnych lokalnych inicjatyw społecznych lecz także ma wzbudzać zainteresowanie własnym obszarem, wzmacniać lokalną tożsamość, wpływać na większą aktywizacje mieszkańców, organizacji i innych podmiotów. Horyzont działania obejmuje także wzrost konkurencyjności gospodarczej terenów wiejskich, wzrost przedsiębiorczości i rynku pracy a co za tym idzie zwiększenie liczby miejsc pracy na obszarach wiejskich.

Uługi Turystyczne Beata Pawlikowska

Autor: Administrator, dodano: 2012-10-29 10:51:08
Firma Pani Beaty Pawlikowskiej od wielu lat zajmuje się organizowaniem wycieczek, zielonych szkół, wypoczynku zimowego i letniego. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i marzeniom turystów Beata Pawlikowska systematycznie poszerza ofertę turystyczną oraz organizuje wiele imprez na zamówienie (okolicznościowe, integracyjne, szkolenia, konferencje oraz zwiedzanie miasta Żagania). Firma współprace również z innymi Tour Operatorami, aby zapewnić turystom szeroką gamę produktów turystycznych. Beata Pawlikowska zatrudnia wyłącznie profesjonalnych pilotów i przewodników oraz wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną oraz Korzysta usług solidnych i pewnych przewoźników.

Fundacja Rozwoju Kultury "Kombinat Kultury"

Autor: Administrator, dodano: 2012-10-29 10:38:50
Fundacja Rozwój Kultury „KOMBINAT KULTURY” mieści się w Zielonej Górze przy ulicy harcerskiej 11 lok. 7. Fundacja posiada szeroko zakrojone horyzonty działań. Priorytetem dla fundacji jest zadbanie o prawidłowy rozwój Nauki – szkolnictwa wyższego, oświaty i wychowania lecz także w obrębie jej zainteresowań leży ochrona dóbr kultury i dziedzictwa narodowego, podtrzymywanie i upowszechnianie tradycji narodowej, pielęgnowanie polskości oraz rozwój świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej.