RSS
Ważne:
Zapraszamy do udziału w Konkursie Na Najlepszy Produkt Turystyczny o Lubuską Perłę Turystyczną na zgłoszenia czekamy do 30 sierpnia 2019      Zapraszamy do udziału w Konkursie Na Najlepszy Produkt Turystyczny o Lubuską Perłę Turystyczną na zgłoszenia czekamy do 30 sierpnia 2019      Zapraszamy do udziału w Konkursie Na Najlepszy Produkt Turystyczny o Lubuską Perłę Turystyczną na zgłoszenia czekamy do 30 sierpnia 2019      Zapraszamy do udziału w Konkursie Na Najlepszy Produkt Turystyczny o Lubuską Perłę Turystyczną na zgłoszenia czekamy do 30 sierpnia 2019     
Zarząd i komisje Statut Składki Deklaracja Członkowska Księga marki Patronat "LOTUR" Lotur plan pracy Walne zebrania sprawozdawcze Kontakt Formularz kontaktowy Lista członków LOTUR PRACA O członkach
Zawód Informator Turystyczny Zamówienia publiczne Targi turystyczne, konferencje Targi, konferencje, inne - zaprosili nas Piszą o nas Newsletter 2017 Newsletter Archiwum Wydawnictwa Partnerzy Turystyka Wspólna Sprawa Konkursy Turystyczne znaki drogowe Ankiety, badania Partnerstwo Odra
Informacje o województwie Regionalny Portal Turystyczny Telefony alarmowe Baza noclegowa Bankomaty w Lubuskim Warto zobaczyć Muzea, Skanseny i Izby Regionalne Szlaki turystyczne DLA KOLEKCJONERÓW REKORDÓW! Informacja Turystyczna Kalendarz imprez w regionie
Baza noclegowa w województwie lubuskim Produkty turystyczne Oferty turystyczne Nowe Zasady Certyfikacji IT Certyfikacja IT Lubuskie szlaki Nordic Walking Aktualne Lubuskie Punkty Informacji Turystycznej lubuskie Certyfikowane Produkty Turystyczne i Lubuskie Perły Turystyczne Marka Lubuskie Przewodnicy Biura Podróży Szlakiem krzyży pokutnych po obu stronach Odry Turystyka wodna Lokalne Organizacje Turystyczne Wyniki konkursów - Lubuskie Perły Turystyczne, Najlepszy Produkt Turystyczny

TURYSTYKA WODNA


 

„Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Polska (Województwo Lubuskie) – Brandenburgia 2007 – 2013, Fundusz Małych Projektów i projekty Sieciowe Euroregionu „Sprewa-Nysa-Bóbr” oraz budżetu państwa”.

„Pokonywać granice poprzez wspólne inwestowanie w przyszłość” / „Grenzen überwinden durch gemeinsame Investition in die Zukunft”.

 

 

zdobądź nowy zawód, ZAWÓD PAMIĄTKARZ


Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Tytuł projektu : Zawód Pamiątkarz  Nr Umowy UDA-POKL.08.01.01-08-110/10-00 

Żagań – "miasto o 197 obliczach”

Autor: Administrator, dodano: 2012-03-20 21:55:51
Nie sposób nie zachwycić się Żaganiem! Duch nieprzeciętnych postaci z dawnych epok, wspaniałe zabytki architektury i zachwycająca przyroda, to elementy, które powodują, że warto odwiedzić to miasto. Wędrówkę proponujemy rozpocząć od barokowego pałacu, dawnej siedziby Książąt Żagańskich, który uchodzi za jeden z najcenniejszych zabytków architektury barokowej w Polsce. Charakterystyczne dla pałacu są 197 oblicza diabła, czyli maszkarony umieszczone nad pałacowymi oknami, a co ciekawe każde z nich jest inne. W Pałacu siedzibę ma Punkt Informacji Turystycznej, w którym uzyskać można informacje o Żaganiu i umówić się na zwiedzanie miasta z przewodnikiem. W niewielkiej odległości w Poagustiańskim Zespole Klasztornym – uznanym za Pomnik Historii, znajduje się zabytkowy kościół p.w. Najświętszej Marii Panny, dawna biblioteka klasztorna z imponującym księgozbiorem oraz kolekcją globusów, a także poklasztorny konwikt i spichlerz. W Żaganiu znajduje się Kaplica Bożego Grobu, która jest wierną kopią Kaplicy Grobu Chrystusowego w Jerozolimie. W Europie są tylko dwie takie Kaplice, w niemieckim Goerlitz i właśnie w Żaganiu.

Wielka Ucieczka – The Great Escape

Autor: Administrator, dodano: 2012-03-07 10:01:44
Muzeum Obozów Jenieckich w Żaganiu jest miejscem gdzie przetrzymywano ponad 10 tys. jeńców wojennych. Chcąc uniknąć śmieci, część z nich zdecydowała się na ucieczkę, kopiąc podziemne tunele. Replika Tunelu „Harry”– stwarza dzisiaj jedyną możliwość „bezpośredniego” uczestnictwa w Wielkiej Ucieczce. W zrekonstruowanej części mamy możliwość przejechania się wózkiem i doświadczenia takich samych emocji, które towarzyszyły uciekinierom podczas tak spektakularnego i odważnego przedsięwzięcia. Na kanwie tej historii powstał popularny w latach 60. film „Wielka ucieczka” ze sławnym Charlesem Bronsonem. Wcielił się on w rolę polskiego pilota Włodzimierza Kolanowskiego będącego jednym z inicjatorów i „mózgów” owej ucieczki.

Lubuski Szlak Wina i Miodu

Autor: Administrator, dodano: 2012-03-07 09:56:39
Hodowla winorośli oraz produkcja wina to tradycyjne zajęcie związane z regionem lubuskim od kilku stuleci. Obecnie lubuskie wina oraz miody powstają w winnicach i gospodarstwach rodzinnych, które zachwycą turystów atmosferą i uwiodą smakiem lokalnych dań i trunków. Na szlaku znajdziemy nie tylko winnice i pasieki, ale również muzea, hotele i gospodarstwa agroturystyczne. Turystyka kulturowa, kulinarna i aktywna to połączenie, które uwiedzie niejednego konesera. Tradycją regionu jest również coroczne święto wina i winiarzy rozpoczynające się zwykle w pierwszym tygodniu września w Zielonej Górze. Podczas obchodów Winobrania miasto oraz obiekty na Szlaku Wina i Miodu tętnią życiem. Gościnni właściciele winnic zapraszają turystów, pragnących poznać tajniki hodowli winogron oraz produkcji wina. Warto wyruszyć na LUBUSKI SZLAK WINA I MIODU !

Festiwal „Przystanek Woodstock” w Kostrzynie nad Odrą

Autor: Administrator, dodano: 2012-03-06 18:32:47
Największy festiwal open air w Europie. Od kilkunastu już lat na przełomie lipca i sierpnia festiwal gromadzi w Lubuskiem kilkaset tysięcy fanów rocka i dobrej zabawy w myśl idei przewodniej festiwalu „Miłość, przyjaźń, muzyka”. W roku 2011 na festiwalowym polu o wielkości 100 hektarów spotkała się rekordowa liczba fanów Przystanku Woodstock – na występach gwiazd polskiej i światowej sceny bawiło się 700.000 osób z różnych krajów Europy. W tym roku festiwal odbędzie się w dniach 2-4 sierpnia 2012.

Międzyrzecki Rejon Umocniony - Podziemne trasy turystyczne

Autor: Administrator, dodano: 2012-03-06 18:30:11
Fortyfikacje Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego zbudowane w latach 30-tych XX wieku, to jeden z najpotężniejszych tego typu systemów w Europie. Największą atrakcją są bunkry z pancernymi kopułami połączone podziemnymi tunelami o głębokości do 40 m i łącznej długości ponad 30 kilometrów. Ten bezcenny zabytek fortyfikacji XX wieku możemy zwiedzać w dwóch miejscach, są to Muzeum Fortyfikacji i Nietoperzy w Pniewie oraz Pętla Boryszyńska. Są to obiekty całoroczne, choć w sezonie jesienno-zimowym zwiedzanie zostaje ograniczone, w związku z utworzeniem na terenie umocnień największego na terenie Europy rezerwatu nietoperzy. Każdego roku w podziemiach zimuje ok. 30.000 osobników z 12 gatunków.

Park Mużakowski

Autor: Administrator, dodano: 2012-03-06 18:18:45
Park Mużakowski to park krajobrazowy z 1. połowy XIX wieku, czołowy przykład europejskiej sztuki ogrodowej tego okresu, a zarazem jedyne w swoim rodzaju połączenie natury i sztuki ogrodniczej. Leży nad Nysą Łużycką, po obu stronach granicy Polski i Niemiec. Założył go – na obszarze o powierzchni ponad 700 ha – książę Hermann von Pückler-Muskau, arystokrata niemiecki, uznany literat, teoretyk i praktyk ogrodnictwa krajobrazowego. Książę był pomysłodawcą i autorem parku, przy którego realizacji pomagało mu liczne grono doradców: Karl Friedrich Schinkel – autor projektu przebudowy głównych budynków rezydencji i budowli parkowych, August Schirmer – malarz, John Adey Repton – architekt angielski oraz ogrodnik Jacob Rehder – kierownik prac parkowych.

Pałac Mierzęcin Wellness & Wine Resort

Autor: Administrator, dodano: 2012-03-06 14:47:48
Pałac Mierzęcin Wellness & Wine Resort jest wyjątkowym miejscem, gdzie duch historii dyskretnie przeplata się z nowoczesnością, a wino jest pasją i stylem życia. Jako jedyny w Polsce obiekt tego typu, Pałac Mierzęcin posiada swoją własną winnicę, przetwórnię i piwnicę win.

Rzeczpospolita Ptasia

Autor: Administrator, dodano: 2012-03-06 11:00:55
Słońsk to miejscowość i gmina położona w województwie lubuskim, na obszarach Parku Narodowego i Parku Krajobrazowego „Ujście Warty”, a zarazem jednego z największych w Europie terenów podmokłych, rozciągających się na przestrzeni kilku tysięcy hektarów i gromadzących w okresie wędrówek setki tysięcy ptaków.